Technické problémy

Krajina a štát

Threads [ Previous | Next ]
Toggle
Krajina a štát
Answer
7/5/08 9:10 PM
Dnes som sa venoval "normalizovaniu" údajov v užívateľských profiloch.
Zarazilo ma, koľko rôznych výrazov som našiel v políčku krajina pre slovenských užívateľov. Je to spôsobené dvomi príčinami, tá prvá je jasná - nie je jasné aký je rozdiel medzi krajinou a štátom.

Pôvodný jazyk tejto stránky je angličtina a pretože najviac ľudí tu je asi zo Spojených Štátov Amerických ( schválne to píšem celým názvom ) je aj samotný formulár napísaný tak, aby tomu rozumeli. To znamená že sú tam dve políčka. Country - krajina pre nich to znamená to, čo pre nás štát takže tam píšu USA alebo U.S.A. ale hociakú inú skomoleninu. State - to je tiež štát ale my takéto štáty nemáme.
Možno za bývalého Československa sme mali country=Československo state=Slovakia.

A prečo sa doslovný preklad dostal aj do slovenského formulára, keď sme mohli políčko štát pomenovať napríklad kraj ? Nuž prekladateľ naozaj nemôže vedieť či si stránku čitate po slovensky z Ameriky alebo zo Slovenska.

Aj tak ma najviac srdia americké webové stránky, kde ma nútia vypisovať PSČ a porovnávajú si to s ich mestami.

Druhá príčina prečo sú tie dáta takéto ? To už nechám na vás.

"Bratislava",
"Bratislavsky",
"Eslovaquia",
"košice",
"kosicky",
"Nitra",
"Nitriansky kraj",
"pekna, skorumpovana",
"planéta zem",
"presovska",
"SK",
"Skovensko",
"sloavkia",
"Sloensko",
"slolvensko",
"Slovak",
"Slovak r.",
"Slovak Republic",
"Slovak Republik",
"slovakia",
"Slovanska republika",
"slovansko",
"Slovenko",
"slovenksko",
"Slovenkso",
"slovennsko",
"slovensk",
"slovenska",
"Slovenská republika",
"Slovenské Rudohorie",
"Slovensko",
"slovensko neee?",
"slovensky",
"sloveski",
"Slovesko",
"Slovesnko",
"Slovnsko",
"slvensko",
0 (0 Votes)

RE: Krajina a štát
Answer
7/6/08 2:19 PM as a reply to Rasto Ra100.
No mozes to vyriesit tak, ako je to na niektorych registracnych formularoch na webe. Ak uzivatel vyberie Country taku, ktora ma staty, tak az potom sa mu spristupni policko State. Inak ostava policko State neaktivne.
0 (0 Votes)

Forum Moderators: griddlers_team, elad, Ra100, chefmomster2, domi77, dreamtheater, elimaor, ElinaMaria, Jeltje, sslug, cosmictrombonis, raist.
Please read the Board-wide Policies before you start using this forum.