O griddlers

pripomienka k prekladu pravidiel Sudoku - Mrakodrap s parkami

Toggle
Ahojte,
Pravidlá pre Sudoku typu Mrakodrap s parkami (napr. na http://www.griddlers.net/sudoku/-/sudoku/2519) sú preložené nesprávne. Chybné/nejasné časti som vyznačil červenou. Navyše, uvedený príklad sa týka iba Sudoku typu Mrakodrap bez parkov (ale aj tak je nesprávny).

Tento hlavolam má Parky (prázdne bunky). Cieľom je vyplniť všetky bunky číslicami od 1 do N-(počet parkov), kde N označuje veľkosť strany hlavolamu.

Každý stĺpec a každý riadok má presne jedno zo všetkých číslic a jeden park.

Číslice na okraji hlavolamu označujú počet budov, ktoré by ste videli z toho smeru, ak by tam bol rad mrakodrapov s výškou rovnakou ako záznamy v danom riadku alebo stĺpci.

Napríklad:: ak mriežka je 4 a ak je prvé číslo 4, uvidíte len jeden mrakodrap (ten so 4 poschodiami), lebo zakrýva všetky ostatné mrakodrapy (s 1, 2, 3 poschodiami).


Malo by to byť skôr takto:

Tento hlavolam má Parky (prázdne bunky). Cieľom je vyplniť všetky bunky číslicami od 1 do N-P (kde N označuje veľkosť strany hlavolamu a P počet parkov) a parkami.

Každý stĺpec a každý riadok má presne jedno zo všetkých číslic a P parkov.

Číslice na okraji hlavolamu označujú počet budov, ktoré by ste videli z toho smeru, ak by tam bol rad mrakodrapov s výškou rovnakou ako záznamy v danom riadku alebo stĺpci.

Napríklad:: ak veľkosť strany hlavolamu je 4, počet parkov je 1 a ak je prvé číslo 1, uvidíte len jeden mrakodrap (ten so 3 poschodiami), lebo zakrýva všetky ostatné mrakodrapy (s 1, 2 poschodiami).
0 (0 Glasovi.)

RE: pripomienka k prekladu pravidiel Sudoku - Mrakodrap s parkami
Odgovor
25.10.11 18:34 kot odgovor na flim.
A netreba zabudnúť ešte povedať, že Parky sa do hlavolamu zaznačujú číslom 0. Pretože ak sa riadim pravidlami,zaráta mi trestný bod.

Tento hlavolam má Parky (prázdne bunky).Malo by tam byť:

Tento hlavolam má Parky (bunky vyplnené číslom 0).
0 (0 Glasovi.)

Forum moderatorji: griddlers_team, elad, Ra100, chefmomster2, domi77, dreamtheater, elimaor, ElinaMaria, Jeltje, sslug, cosmictrombonis, raist.
Please read the Board-wide Policies before you start using this forum.